Merkür gezegeni bizim hem yazılı hem sözlü tüm iletişimimizi, düşünce yapımızı, zekamızı, pratikliğimizi, analitik yönümüzü, eğitim ve öğrenim hayatımızı, kısa seyahatlerimizi, kardeşlerimiz ve yakın akrabalarımız olan ilişkilerimiz ile trafik durumumuzu yönetir. Evrensel sembolik olarak da çocukları, gençleri, yazarları, gazetecileri, iletişimcileri anlatır. Sağlık açısından da sinirler, eller, kollar, omuzlar ve akciğerlerle ilgilidir. Kötücül özellikleri ise dedikodu, her türlü hırsızlık, bilgi kirliliği, yanlış ve gerçek dışı haberlerin gündeme gelmesi ve bilgilerin izinsiz çalınıp kullanılmasıdır.

Kova burcu için ise iletişim, insanlarla birlikte hareket etmek, sosyallik, sosyal gruplar, ekip çalışmaları, bilim ve bilimsel buluşlar önemlidir. Geleneksel yapının aksine sıra dışı bir karakter yapısı vardır. Hareketlidir, yapacaklarını önceden kestirmek güçtür, bu noktada kimi zaman “asi” olarak adlandırılır. Ele avuca gelmez, insanların ona empoze ettirdiği şeylerin aksine kendi istediğini yapar, kural tanımaz bir hali vardır. Özgürlüğü onun için önemlidir ve alışılmışın dışında bir karakteri vardır. Hareketlerine duygularının yön vermesinden ziyade akılcı davranır. İlişkilerinde objektif ve dürüsttür, arkadaşlıkları önemlidir. Yeni olan her şeyin peşinden gider, bilim alanında yeteneklidir, buluş insanıdır. Algıları çok açıktır, hayal gücü yüksektir, Uranüs’ten aldığı destekle dünya üstü bir iletişimi, zeki bir zihin yapısı ve kitleleri peşinden sürükleme gücü vardır.

Merkür 14 Şubat 2016 tarihinde Kova burcuna geçiş yapacak ve 5 Mart tarihine kadar da bu burçta kalacak.

Bu süreçte düşüncelerimizle, fikirlerimizle, konuşmalarımız ve yazışmalarımızla dikkat çekebilir, hızlı bir iletişim içine girebiliriz.

İletişimde asi tavırlar ve lider vasıflı, kendinden emin, kitleleri etkileyecek, peşinden sürükleyecek konuşmalar yapılabilir.

Topluluklarda ve sosyal ortamlarda vizyon sahibi insanlarla daha fazla görüşüp, bilgi alışverişinde bulunabiliriz.

Arkadaş çevremizde, dernek ve vakıf çalışmalarında, bilim konuşulan topluluklarda daha fazla zaman geçirebiliriz.

Facebook-twitter-instagram gibi kitle iletişim araçlarında geçirdiğimiz zaman artabilir, paylaşımlarımız çoğalabilir.

Eğitim hayatı devam edenler, tez, proje vbg. çalışmalara ağırlık verebilirler.

Bilimsel ve uzayla ilgili çalışmalara ve bu çalışmaların yayınlanarak insanlara duyurulmasına, patent çalışmalarına daha fazla tanık olabiliriz.

Öğrenim kurumlarında geleneksel çizginin dışına çıkılarak öğrencilerin özgürleşmesine dair haberleri, duyuruları, öğrencilerin bu yöndeki isteklerini duyabiliriz.

İnternet ortamında bilgi hırsızlığına ve yalan yanlış haberlere tanık olabiliriz, bilgisayar ve cep telefonu virüslerinde artışlar yaşanabilir.

Sağlık açısından vücudun dolaşım sistemi, bronşlar, damarlar, vücudun statik elektriği, alt bacak ve ayağın topuğa kadar olan bölümüyle ilgili hususlar gündeme gelebilir.

YÜKSELEN KOÇ: Yeni arkadaşlıklar edinebilir, yeni kişileri hayatınıza alabilirsiniz. Sosyal çevrenizin genişleyeceği bu günlerde, sevdiklerinizle birlikte yeni fikirler, yeni projeler üretebilirsiniz, daha fazla yazışmalar ve konuşmalar yapabilirsiniz. Kardeşleriniz ve yakın akrabalarınızı ilgilendiren konular ve çalışma hayatınıza dair hususlarla ilgili yoğunluğunuz artabilir. Karşıt burcunuzdan alacağınız etkiyle aşk hayatınıza ait bir telefon veya mesaj gündeminizde yer edebilir.

YÜKSELEN BOĞA: Kariyer hayatınızın ve aile ilişkilerinizin yoğunlaşacağı bu dönemde, sizi başarıya taşıyacak, statü sağlayacak insanlarla bir arada olabilir, bu alanda yeni imzalar atabilirsiniz. Sıradan projeler yerine, bugüne dek yapılmamış farklı projeler hazırlamanız başarınızı yükseltecektir. Aynı zamanda Merkür para ve aşk hayatınızı yönettiği için gelirleriniz ve aşk hayatınızın hareketleneceği bir dönemde olabilirsiniz.

YÜKSELEN İKİZLER: Burcunuzun yönetici gezegeni Merkür, yurt dışı bağlantılı işlerinizi, yükseköğrenim konularınızı ve seyahatlerinizi hareketlendirmek için geliyor. Bu dönemde dış ticaretle uğraşan İkizler burçları bu alanda yeni projelere, anlaşmalara imza atabilirler, seyahat planları yoğunlaşabilir. Aynı zamanda inançlarınızı yoğunlaştırmak, dua-meditasyon-namaz gibi sizi rahatlatacak manevi konulara eğilmek için uygun zamanlarda olacaksınız. İlaveten Merkür ev alanınızı yönettiği için evinizle ilgili değişiklikler, evle ilgili bir imza konusu da gündeme gelebilir.

YÜKSELEN YENGEÇ: Ortaklık gelirleri, miras, borçlar, krediler ve nafaka konularını gündeminde yaşayan Yengeçler bu dönemde kredi için imza atabilir, miras konularının çözüme ulaştığını görebilir, yeni bir ortaklık kararı alabilir, internetteki kişilerle flörtöz mesajlaşmalar içine girebilirler. Ayrıca kardeşlerinizle ilgili bir sağlık haberi veya onların çalışma hayatına dair bir gelişme gündeminizde yer alabilir. İlaveten eller, kollar, omuzlar gibi bölgelerden yaşanabilecek sakatlanmalara ve yaralanmalara karşı dikkatli olunmalıdır.

YÜKSELEN ASLAN: Merkür Kova sürecinde en şanslı burçlardan biri siz olacaksınız çünkü aşk hayatınızda ve partnerlik ilişkilerinizde, insanlarla sosyalleşme faaliyetlerinizde hareketlenme yaşayabilirsiniz. Hayatınıza, ileride çok yakın dost olacağınız yeni arkadaşlar katılabilir, yeni ilişkilere başlayabilirsiniz. Aynı zamanda Merkür para alanınızı yönettiği için kariyer gelirinizde artış getirecek yeni ortaklık teklifleri alabilirsiniz veya bu alanda yeni düzenlemelere gidebilirsiniz.

YÜKSELEN BAŞAK: Burcunuzun yönetici gezegeni Merkür çalışma hayatınızı ve günlük sorumluluklarınızı daha da hareketlendirmeye aday olarak geliyor. İşlerinizde ve hayatın rutin sorumluluklarında artış olduğunu gözleyebilirsiniz. Bu dönemde kariyer hayatınız bağlantılı atacağınız imzalar sizi başarıya taşıyacaktır. İlaveten sağlık konularının da gündeminize gelme ihtimalini unutmadan, tetkiklerinizi zamanında yaptırmanızı öneririm.

YÜKSELEN TERAZİ: Merkür Kova sürecinde en şanslı burçlardan biri siz olacaksınız çünkü Merkür aşk ve eğlence hayatınızı hareketlendirmeye geliyor. Bu dönemde hayatınıza yeni bir partner katılabilir veya ilişkilerinizle ilgili konuşmalarınızda, mesajlarınızda artış olduğunu gözleyebilirsiniz, seyahat planları yapabilirsiniz. Ayrıca çocuk sahibi olan yükselen Teraziler çocuklarıyla birlikte daha fazla zaman geçirebilirler.

YÜKSELEN AKREP: Merkür Kova süreci evinizde değişiklik yapmanız ve sevdiklerinizle, aile büyüklerinizle daha fazla zaman geçirmeniz için size destek olacaktır. Ayrıca karma felsefesine inananlar için geçmiş yaşam temizliği anlamında da yeni fikirler oluşturmanıza, bu alanda çalışmalar yapmanıza olanak sağlayacaktır.

YÜKSELEN YAY: Merkür Kova sürecinde kardeşleriniz ve yakın akrabalarınızla olan iletişiminizde artış olduğunu, onlarla daha fazla bir araya geldiğinizi gözleyebilir, kısa seyahat planları yapabilirsiniz. İlaveten yeni bir eğitime başlamak isteyen yükselen Yaylar için de güzel enerjiler oluşturacaktır. Bu süreçte Merkür ortaklık ve kariyer hayatınızı yönettiği için kariyer hayatınızda sizi bir adım ileriye taşıyacak ortaklık imzası veya evlilik kararı da gündeme gelebilir.

YÜKSELEN OĞLAK: Kariyer hayatını önemseyen yükselen Oğlaklar bu süreçte gelirlerinde yeni düzenlemelere gidebilirler. Özellikle yurtdışı bağlantılı iş yapan yükselen Oğlaklar, parasal konularını hareketlendirecek, çalışma hayatından yana yeni bir proje veya takım çalışmasının içinde yer alabilirler.

YÜKSELEN KOVA:  Merkür gezegeni sizin burcunuzda seyahat edeceği için hayatınızın birçok alanında size yenilikler, imzalar, seyahat ve iş bağlantıları getirebilir. İlaveten aşk hayatınızı ve gelirlerinizi yöneten Merkür bu süreçte hayatınıza girecek kişiyle iletişime geçmeniz, yazışma ve konuşmalar yapmanıza yardımcı olabilir, borçlar-krediler-miras ve nafaka gibi konuları önünüze getirebilir.

YÜKSELEN BALIK: Merkür Kova sürecinde duygularınız hareketlenirken yaşamınızın yavaşladığını, kendinizi hayattan ve insanlardan geri çekip izole kalmak istediğinizi, yalnızlığınıza zaman ayırmak arzusunda olduğunuzu gözleyebilirsiniz. Bu dönemde özellikle mesajlar ve konuşmalar kanalıyla gelebilecek düşmanlıklara, insanların arkanızdan konuşmalarına tanık olabilirsiniz. İlaveten evle ilgili alanınızı ve insan ilişkilerinizi yöneten alandan gelen Merkür aile büyükleriniz, ev halkı ve dostlarınızla olan iletişiminizi artırabilir.

Sevgilerimle,

Pınar GÜRÇAY