Olumlu: Yalnız kalıp kitap okumak, yazmak, müzik eşliğinde kendimize özel zamanlar ayırmak için çok güzel zamanlardır.

Bugünlerde sevdiklerimizle deniz veya göl kenarında yapacağımız dinlenmeler veya tatiller ruhumuza inanılmaz güzel gelir.

İlişkilerde tarafların birbirine merhamet, yumuşama, bağışlama, affetme gibi duyguları yoğun olarak hissetmesini sağlar. Kendinizi karşınızdakine affettirmek istiyorsanız bugünlerden destek alabilirsiniz.

Partnerle bütünleşmek, tek potada erimek, çift olabilmek, birbirine destek olmak için güzel enerjiler getirir.

Yardımlaşma enerjisi üst seviyeye çıkar. Başkalarına destek olarak maneviyatımızı geliştirirken, şükür enerjisini de yoğun olarak hissetmemizi sağlar.

Yaradan ile bütünleşmek, ibadete ve duaya yönelmek, meditasyon-yoga gibi öğretilerden keyif almak için güzel zamanlardır.

Sanatsal faaliyetlerde bulunabiliriz, sinema-tiyatro-konser aktivitelerine katılmak için güzel enerjiler barındırır.

Rüyalarımız yoğunlaşır. Rüyalar ve sezgiler ışığında ilerlemek isteyebiliriz.

Olumsuz: Bugünlerde kendimizden çok karşımızdakini düşünebiliriz. Fazla verici, fazla fedakar olurken kurban psikolojisine girmekten kaçınmalıyız.

Mevcut şartları kavrayamama, tembellik enerjisi, zihnimizde puslanmalar ve konsantrasyon problemi yaşanabilir.

Alkol, uyuşturucu gibi bağımlılık geliştirilen maddelerin kullanımında artış, alerji ve zehirlenme riski görülebilir. Bugünlerde yediklerimize, içtiklerimize dikkat etmeliyiz.

Parasal anlamda yetersizlik ve mahrumiyet hissine girebiliriz.  Maddi kandırılmalar, yüksek harcamalar, riskli yatırımlar konusunda temkinli olmalıyız.

Gökyüzünde hakim olan “yanılgı/yanılma” hissiyle birlikte verilen kararlarda sonradan pişmanlıklar, hayal kırıklıkları, yalnızlık ve güçsüzlük duygusu hissedilebilir.

Bugünlerde olaylar sizin düşündüğünüz gibi olmayabilir. Kandırıldım veya aldatıldım diye düşünürken aslında öyle olmayabilir veya cidden aldatılıyor olabilirsiniz J (Neptün effect, who knows J )

Kafamızı toplamakta zorluk çekerken, boş vermişlik ve tembellik duygusuna girebilir, gün içinde bile uykuya ihtiyaç duyabiliriz.

Olayları gerçekçi bir şekilde değerlendirmekte zorluk çekerken, kendimize adeta bir tiyatro sahnesi yaratıp, hayal dünyasına dalabiliriz.

Hayatın içinde belirsizlikler, hayal kırıklıkları, her şeyi bırakıp kaçıp gitme, uzaklaşarak yalnız kalma isteğin yoğun olur(başımı alıp nerelere gidem duygusu J )

Kavuşumu yöneten Jüpiter’in Uranüs ile olan karşıt açısı nedeniyle, ilişkiler ve parasal konularda kararsızlıklar, kararlarda ve hareketlerde istikrarı sağlama güçlüğü, ani tepkiler, aşırıya kaçma duygusu, git-geller yaşanabilir.

Herkese olumlu etkiler alacakları, ruhen hafifleyip huzura erecekleri günler dilerim.

NOT: Kavuşum 13 Ocak-18 Ocak 2017 tarihleri arasında etkili olacaktır.

Sevgilerimle,

Pınar GÜRÇAY