Aslan Burcu

ASLAN BURCU ÖZELLİKLERİ

Genel Özellikleri: Güneş’in Yengeç burcundan çıkıp Aslan burcuna girmesiyle birlikte yaz mevsiminde sabitlik görülmeye başlar. Sabit bir enerjidir, değişimlere çok kolay adapte olamaz.

Aslan burcu ateş elementine aittir ve sabit burçlardandır. Astrolojide yaşam enerjisini simgeleyen Güneş’in yönetimindedir.

Aslan Burcu kimliğimizi ve benliğimizi anlatır, sahne önünde olmayı sever. Güneş tarafından yönetildiği için yaşam enerjisi yüksektir, cesaretli ve bonkördür. Doğum haritamızda etrafa yaydığımız ışığımızı, kendimize en çok güvendiğimiz alanı, bireyselliğimizi iddialı bir şekilde ortaya koyma biçimimizi gösterir.

Klasik Astrolojiye göre bu burçta yücelen bir gezegen yoktur. Modern Astrolojiye göre ise Pluto gezegeni Aslan burcunda yücelir.

Karakter Yapısı: Kurallara uymak, emir almak, yönlendirilmek ve yönetilmek istemez. Dışardan belli etmese de özgüven duygusu Koç burcunda olduğu kadar büyük sınırlar taşımaz. Kusurları dışardan görüldüğü anda gururu kırılır ve kendisini kötü hisseder.

Emir almayı sevmez, yüksek kimlik geliştirir, dolayısıyla organizasyon ve insanları yönetme kabiliyeti gelişmiştir.

Aslan burcu etrafında kendini destekleyen, alkışlayan bireyler görmek ister. Onun için topluluklarda öne çıkmak, ilgi görmek, kendini insanlara izletmek ve ışığını yaymak önemlidir. Ancak bu şekilde ruhunu besleyebilir.

Dış görünüşüne, giyimine, saç bakımına önem verir, her daim şık ve dikkat çekici olmalıdır. Sanatsal yetenekleri gelişmiştir. Eğlenceli sosyal ortamlardan, tatil beldelerinden, lüks yaşamdan hoşlanır, şans oyunlarına ilgi duyar.

İlişkilere Bakış Açısı: Sıradan insanlarla birlikte olmak istemez, partneri de aynı kendi gibi girdiği ortamlarda dikkat çeken, dış görüşüne önem veren, bakımlı ve gösterişli biri olmalıdır. İlişkilerde insanlara güven verir, onun olduğu ortamda liderlik ondadır. İlişkide tutkuyu, heyecanı ve eğlence anlayışını önemser. Sevgilisiyle birlikte tatile gitmekten hoşlanır. Ama aynı zamanda cömert ve yüce gönüllüdür.Gururu o kadar yüksektir ki egosundan taviz vermediği takdirde zaman zaman insanlar tarafından kibirli olarak görülür. Bu noktada kendini geliştirmeli, kişisel egodan ziyade insanlar ve topluluklarla birlikte hareket etmenin de önemini kavramalıdır.

Mesleki Özellikleri: Sanatçılarda,ilham yeteneği ve yaratıcılığı gelişmiş kişilerde, tiyatro ve film aktör/aktrislerinde, organizatörlerde, anaokulu öğretmenlerinde, yöneticilerde ve borsacılarda Aslan burcunda gezegen yerleşimi görülür.

Vücutta Yönettiği Alanlar: Sağlık açısından kalp sağlığı ve canlılık, kalp ritmi ve tansiyon Aslan burcuyla ilgilidir.

Koç Burcu Özellikleri

KOÇ BURCU

Boğa Burcu Özellikleri

BOĞA BURCU

İkizler Burcu Özellikleri

İKİZLER BURCU

Yengeç Burcu Özellikleri

YENGEÇ BURCU

Aslan Burcu Özellikleri

ASLAN BURCU

Başak Burcu Özellikleri

BAŞAK BURCU

Terazi Burcu Özellikleri

TERAZİ BURCU

Akrep Burcu Özellikleri

AKREP BURCU

Yay Burcu Özellikleri

YAY BURCU

Oğlak Burcu Özellikleri

OĞLAK BURCU

Kova Burcu Özellikleri

KOVA BURCU

Balık Burcu Özellikleri

BALIK BURCU