Koç Burcu

KOÇ BURCU ÖZELLİKLERİ

Genel Özellikleri: Astrolojide her şey Koç burcu ile başlar, Zodyağın başlangıç noktasıdır. Güneş’in Koç burcuna girişine göre 20 veya 21 Mart’ta İlkbahar Ekinoksu ile birlikte 12 aylık döngümüz başlar.

Koç burcu ateş elementine aittir ve doğum haritasında ana aksları yöneten, mevsimleri başlatan öncü burçların ilkidir, her açıdan yenilikçi enerjidir.

Astrolojide  –Akrep burcu ile birlikte- hareket prensibimizi ve eylemlerimizi, savaşçı yönümüzü, ihtiras ve hırslarımızı anlatan Mars gezegeninin yönetimindedir. Yalnız Koç burcundaki Mars enerjisi Akrebe göre daha spontane ve sabırsızdır, düşünmeden hareket eder, anlık kararlar verir ve tavırları acelecidir. Stratejik davranmaz. Bekleyerek harekete geçmek Koç burcuna göre değildir, aklına geleni o anda uygulamak ister, istediğini elde edene kadar da denemelerini sürdürür.

Yaşam enerjisini simgeleyen Güneş ise Koç burcunun 19.derecesinde yücelir.

Karakter Yapısı: Koç burcu atılım yapmaktan korkmaz, 100 kere denediği bir konuda sonuç istediği gibi olmasa bile 101.adımı atmaktan çekinmez. Bitmek tükenmek bilmeyen enerjisi vardır. Zodyağın yeni doğmuş bebeğidir, hayatta hiçbir şeyden yılmaz, risk almaktan çekinmez ve korkularına teslim olmaz. Tecrübesi olmasa bile özgüveni yüksektir, hata yapmaktan yılmaz ama tecrübelerinden de fazla ders almaz. Hayatında gizlisi saklısı, gizemi yoktur, düşündüğü ağzındadır, dolayısıyla da biraz patavatsızdır. Kendine dönük motivasyonu o kadar yoğundur ki başkalarının ne düşündüğünü bazen göz ardı edebilir, bencilce davranışlarda bulunabilir. Dobradır, ağzından çıkan lafın nereye gideceğini pek düşünmez. Asla emir almak ve yönetilmek istemez, o yüzden öncü olan, liderlik yapan, ilkleri başlatan, toplumda öne çıkmış insanlarda Koç vurgusu görürüz.

İlişkilere Bakış Açısı: Partnerlik geliştirmekte zorlanmaz, her konuda olduğu gibi ilişkileri başlatırken de aceleci bir tavırdadır, karşısındaki kişiden hoşlandıysa hemen harekete geçmek ister. Tutku, cinsellik ve karşı cinsle birlikte eğlenebilmek Koç burcu için önemlidir. İlişkilerini gizli saklı yaşamaz. Aklından geçenleri söylediği ve dürüst davranması nedeniyle partnerini kırabilir. Karşı tarafın boyunduruğuna girmek istemediği için ilişkiyi kendisi yönlendirmek ister. Kendi isteklerini önemsediğinden dolayı zaman zaman partnerinin isteklerini göz ardı edebilir. Bu noktada kendini geliştirmeli, bireysel tavrın yanında başkalarına uyumlanmanın, insanlarla birlikte hareket etmenin de önemli olduğunu kavramalıdır. Sıkıcı, tek düze devam eden ilişkilerin insanı değildir, heyecanı bittiği anda enerjisini başka tarafa yönlendirebilir. Koç burcu için ilişkinin her daim dinamizmi ve birlikte eğlenebilme potansiyeli önemlidir. Kendi temposuna uyabilen, hareketli, özgüveni olan, ihtiraslı, tutkulu, cesaretli, eğlenceli, cinsel yönden kendi mutlu edecek kişilerle birlikte güzel ilişkiler geliştirebilir.

Mesleki Özellikleri: Hem fiziksel hem de zihinsel olarak hareketli bir burç olduğundan dolayı sporcularda, liderlerde, yöneticilerde, askerlerde, itfaiyecilerde, güce dayalı meslekleri yapan kişilerde Koç burcunda gezegen yerleşimi görülür.

Vücutta Yönettiği Alanlar: Sağlık açısından baş bölgesini yönetir. Baş ağrıları, kafanın tümü, baş bölgemizden alacağımız yaralanmalar, kan ve kan değerleri Koç burcu ile ilgilidir.

Koç Burcu Özellikleri

KOÇ BURCU

Boğa Burcu Özellikleri

BOĞA BURCU

İkizler Burcu Özellikleri

İKİZLER BURCU

Yengeç Burcu Özellikleri

YENGEÇ BURCU

Aslan Burcu Özellikleri

ASLAN BURCU

Başak Burcu Özellikleri

BAŞAK BURCU

Terazi Burcu Özellikleri

TERAZİ BURCU

Akrep Burcu Özellikleri

AKREP BURCU

Yay Burcu Özellikleri

YAY BURCU

Oğlak Burcu Özellikleri

OĞLAK BURCU

Kova Burcu Özellikleri

KOVA BURCU

Balık Burcu Özellikleri

BALIK BURCU