Terazi Burcu

TERAZİ BURCU ÖZELLİKLERİ

Genel Özellikleri: Güneş’in Başak burcundan çıkıp Terazi burcuna girişine göre 22 veya 23 Eylül’de Sonbahar Ekinoksuyla birlikte sonbahar mevsimine geçiş yaparız.

Terazi burcu hava elementine aittir ve ana aksları yöneten, mevsimleri başlatan öncü burçlardandır.

Astrolojide –Boğa burcuyla birlikte- ilişkileri ve parasal kaynakları anlatan Venüs gezegeninin yönetimindedir. Yalnız Terazi burcundaki Venüs enerjisi daha çok sosyal çevre, evlilik hayatı, ilişkiler, dostluklar, estetik, ahenk, uyum, nezaket ve zevklerle ilgilidir.

Stratejik davranmayı, adaleti, ilişkilerdeki denge ve siyaseti temsil eder. Yalnız buradaki siyasetin adil olup olmadığını bilmek güçtür. Siyaset ve siyasetçiler Terazi burcu ile sembolize edilir.

İnsanlarla sosyalleşip ilk temasa geçtiğimiz anı, açık düşmanlıkları, hırsızlıkları, mahkeme ve davaları, ortaklıkları, hak ve hukuk sistemini yönetir. Ayrıca diploması ve arabuluculuğun burcudur. İnsanların arasındaki anlaşmazlıklarda her iki tarafın da isteklerini gözeterek orta noktada buluşmalarını sağlar.

Kuralları, sağlamlığı ve kalıcılığı, zamanı, disiplin ve kariyeri anlatan Satürn ise bu burcun 21.derecesinde yücelir.

Karakter Yapısı: Motivasyonu karşıt burcunda bulunan Koç enerjisinde olduğu gibi kendine dönük değil, aksine ilişkide olduğu kişiye yöneliktir. Kibar ve naziktir, karşısındaki kişinin duygularına önem verir. Tartışma ortamlarına girmekten, yüksek sesten hoşlanmaz, her şartta orta bir yolun bulunacağına inanır, diplomasiye önem verir. Yanındaki kişiyle uyumlu hareket etmekten, insanlarla bir arada olmaktan, sosyal ortamları paylaşmaktan, partnerlik geliştirmekten hoşlanır. Dostlukları ve özel hayatı Terazi burcu için çok önemlidir. Hayatı tek başına sürdürmesi biraz zordur, özgür ve bireysel yaşamaktansa insanlarla her daim ilişki içinde olmak ister, fakat zaman zaman kendi duygularını ortaya koymaktan çekinir. Bu noktada kendi isteklerinin de önemli olduğunu kavramalı, fikir ayrılıklarında insanları kırmaktan korkmadan düşüncelerini dile getirmeli, kendini bu yönde geliştirmelidir.

İlişkilere Bakış Açısı: Hava elementine ait bir burç olduğu için sıkıcı, tek düze ilişkilerden hoşlanmaz, heyecana önem verir. İlişkide temas, cinsellik ve tutku Terazi burcu için önemlidir. Girdiği ortamlarda ilişki geliştirmesi kolaydır, Venüs yönetiminde olduğu için dış görünüşüyle dikkat çeker. İlişkilerinde de nezaketi ve görselliği önemser. Bakımsız, kendine dikkat etmeyen, kaba saba insanlarla birlikte olması zordur. Partnerini kırmak istemez, anlaşmazlık anında orta noktada buluşmayı tercih eder. Evle geçirilen vakitlerden ziyade, sevgilisiyle sosyal ortamlarda vakit geçirmekten hoşlanır.

Mesleki Özellikleri: Diplomatlarda, siyasetçilerde, hukukçularda, avukatlarda, sanatçılarda, danışmanlarda, estetikçilerde, güzellik uzmanlarında, mimarlarda Terazi burcunda gezegen yerleşimi görülür.

Vücutta Yönettiği Alanlar: Sağlık açısından omurga sistemi, vücudun dengesi ve simetrisi, böbrekler, cilt, vücudun dış yüzeyi Terazi burcu ile ilgilidir.

Koç Burcu Özellikleri

KOÇ BURCU

Boğa Burcu Özellikleri

BOĞA BURCU

İkizler Burcu Özellikleri

İKİZLER BURCU

Yengeç Burcu Özellikleri

YENGEÇ BURCU

Aslan Burcu Özellikleri

ASLAN BURCU

Başak Burcu Özellikleri

BAŞAK BURCU

Terazi Burcu Özellikleri

TERAZİ BURCU

Akrep Burcu Özellikleri

AKREP BURCU

Yay Burcu Özellikleri

YAY BURCU

Oğlak Burcu Özellikleri

OĞLAK BURCU

Kova Burcu Özellikleri

KOVA BURCU

Balık Burcu Özellikleri

BALIK BURCU