Boğa Burcu

BOĞA BURCU ÖZELLİKLERİ

Genel Özellikleri: Güneş’in Koç burcunda çıkıp Boğa burcuna geçişiyle birlikte ilkbahar mevsiminde sabitlik görülmeye başlar. Sabit bir enerjidir, değişimlere çok kolay adapte olamaz.

Boğa burcu toprak elementine aittir ve sabit burçlardandır.

Astrolojide –Terazi burcuyla birlikte- ilişkileri ve parasal kaynakları anlatan Venüs gezegeninin yönetimindedir. Yalnız Boğa burcudaki Venüs enerjisi daha çok maddi ve manevi tatminlerimiz, güvence ve teminatlarımız, kendi kazandığımız parasal kaynaklarımız, zevklerimiz, üretkenliğimiz ve yatırım araçlarımızla ilgilidir. Sanatı, güzelliği, sevdikleriyle birlikte olmayı sever. Aşçılık yetenekleri ve estetik duygusu gelişmiştir. Çalışmak ve üretmek Boğa burcu için çok önemlidir, sabırlıdır. Maddiyatı önemser, yatırım yapmak ister. Yalnız sabit bir burç olması nedeniyle zaman zaman harekete geçmekte zorlanabilir, stabil olmak ister. Hareket kabiliyeti keskin olmadığı ve yemekten keyif aldığı için spor yapmadığı takdirde kilo problemi yaşayabilir.

Maddi manevi güvenlik hissini, ilişkilerde aidiyet duygusunu ve aile olmayı anlatan Ay ise Boğa burcunun 3.derecesinde yücelir.
Karakter Yapısı: Boğa burcu dünyasal zevklerle ilgilenir. Dokunmayı, masajı çok sever, eşyaları onun için değerlidir, onları çok yakın olmadıkça kimseyle paylaşmak istemez. Bulunduğu ortam, evi, iş yeri, partneri ve arkadaş çevresi belli bir seviyenin üstünde olsun ister. Hayat standartları Boğa burcu için önemlidir. Parasal akışta tıkanıklık olduğunda mutsuz olabilir, kendisini her açıdan garanti altına almak ister. Parayı yönetebilir ve tasarrufta bulunur. Tasarruflarını daha çok ev ve arsa yatırımı üzerine yoğunlaştırır. Çok emin olmadıkça riskli yatırımlara girmez. Lüks yaşamı sever, değerli şeylere sahip olmak ister.

İlişkilere Bakış Açısı: Venüs yönetiminde olduğundan dolayı ilişki geliştirmek Boğa burcu için önemlidir. Hem kendinde, hem karşı tarafta dış görünüşe önem verir. İlişkilerinde tutku, cinsellik ve eğlence anlayışı gelişmiştir. Bakımlı, prezentabl, temiz, statü sahibi, çalışan, parasal açıdan yeterli, dışa dönük kişilerden hoşlanır. Erkek haritalarında partnerinin güzel yemek yapıyor olması da önemlidir. İlişkilerde somut ve maddi tatminin yanı sıra manevi tatminin de önemli olduğunu, derin ilişkiler geliştirmenin de gerekliliğini kavramalıdır.

Mesleki Özellikleri: Sanatçılarda, dekoratörlerde, mimarlarda, restoran ve otelcilik işinde çalışanlarda, kadına ve estetiğe yönelik iş yapan kişilerde, tüccarlarda, emlakçılarda, danışmanlarda, finansçılarda Boğa burcunda gezegen yerleşimi görülür.

Vücutta Yönettiği Alanlar: Sağlık açısından boğaz bölgesi, ses telleri ve tiroid Boğa burcu ile ilgilidir.

Koç Burcu Özellikleri

KOÇ BURCU

Boğa Burcu Özellikleri

BOĞA BURCU

İkizler Burcu Özellikleri

İKİZLER BURCU

Yengeç Burcu Özellikleri

YENGEÇ BURCU

Aslan Burcu Özellikleri

ASLAN BURCU

Başak Burcu Özellikleri

BAŞAK BURCU

Terazi Burcu Özellikleri

TERAZİ BURCU

Akrep Burcu Özellikleri

AKREP BURCU

Yay Burcu Özellikleri

YAY BURCU

Oğlak Burcu Özellikleri

OĞLAK BURCU

Kova Burcu Özellikleri

KOVA BURCU

Balık Burcu Özellikleri

BALIK BURCU