Yay Burcu

YAY BURCU ÖZELLİKLERİ

Genel Özellikleri: Sonbaharın oturduğu, mevsim şartlarının sabitlendiği Akrep sürecinden sonra Güneş Yay burcuna geçer. Sonbahar mevsiminin son döngüsüdür, kışa hazırlıklar başlar. Bu nedenle değişken bir enerjidir. Kendinde hem sonbaharın son dönemini, hem de bir sonraki mevsim olan kışın özelliklerini barındırır.

Yay burcu ateş elementine aittir ve değişken burçlardandır.

Astrolojide –Balık burcuyla birlikte- dini, umutları, yayılma ve genişlemeyi, vizyon sahibi olmayı anlatan Jüpiter gezegeninin yönetimindedir.  Yalnız Yay burcundaki Jüpiter enerjisi daha ileri görüşlüdür, öğrendiği bilgiyi araştırır, sorgular ve idealize eder, olumlu düşünce yapısına sahiptir, hayatın pozitif taraflarını görür. Diğer ateş grubu burçlarda olduğu gibi Yay burcu da özgürlüğüne düşkündür, bilgiye dair özgüveni yüksek olduğu için zaman zaman dediğim dedik bir tavır içine girebilir.

Güney Ay Düğümü Yay burcunda yücelir.

Karakter Yapısı: Entelektüeldir, yabancı kültürlere ilgi duyar, gittiği gezilerde bulunduğu yörenin tarihini, kültürel ve sanatsal yerlerini incelemek ister, notlar alır, sonra döndüğünde onları sentezler ve insanlarla paylaşır. Aynı zamanda dini ve felsefi konularla ilgili geniş bilgi sahibidir, yüzeysel kalmayan, derinlemesine bilgiyle ilgilenir. Bir konuya ilgili duyduğunda o konuyla ilgili tüm bilgilere ulaşmak ister. Bilgelik, öğrenme ve öğretme aşkına sahiptir. Doğum haritasında Yay burcu vurgusu olan insanların yükseköğrenime önem verdiklerini görürüz.

İlişkilere Bakış Açısı: Diğer ateş grubu burçlarda olduğu gibi partnerlik ilişkisi geliştirmekte zorlanmaz, tutku ve heyecan Yay burcu için önemlidir. Birlikte eğlenebilmekten, yurt dışı gezilere katılmaktan, sevgilisiyle birlikte derin sohbetler yapmaktan hoşlanır. İlişkide kendi tavrını kolayca ortaya koyabilir. Kendine güveni olmayan, kültürel bilgisi ve bilinç seviyesi yetersiz insanlarla birlikte olması zordur. Partnerinin kendini geliştirmesini, yükseköğrenim görmüş olmasını tercih eder. Evcimen tarafından ziyade açık alanlarda zaman geçirmekten, kalabalık ortamlarda birlikte olmaktan hoşlanır.

Mesleki Özellikleri: Öğretmenlerde, akademisyenlerde, profesörlerde, astrologlarda, yurt dışı ve hava yolu taşımacılığı bağlantılı işlerde çalışanlarda, basın ve medya kuruluşunda görev alanlarda, reklam ajanslarında çalışanlarında, dini oluşumlarda bulunan kişilerde, kişisel gelişimcilerde, felsefecilerde Yay burcunda gezegen yerleşimi görülür.

Vücutta Yönettiği Alanlar: Sağlık açısından vücutta aşırılık yaratan her şey, şeker hastalığı, karaciğer ve alerji rahatsızlıkları, kalçalar Yay burcu ile ilgilidir.

Koç Burcu Özellikleri

KOÇ BURCU

Boğa Burcu Özellikleri

BOĞA BURCU

İkizler Burcu Özellikleri

İKİZLER BURCU

Yengeç Burcu Özellikleri

YENGEÇ BURCU

Aslan Burcu Özellikleri

ASLAN BURCU

Başak Burcu Özellikleri

BAŞAK BURCU

Terazi Burcu Özellikleri

TERAZİ BURCU

Akrep Burcu Özellikleri

AKREP BURCU

Yay Burcu Özellikleri

YAY BURCU

Oğlak Burcu Özellikleri

OĞLAK BURCU

Kova Burcu Özellikleri

KOVA BURCU

Balık Burcu Özellikleri

BALIK BURCU