Başak Burcu

BAŞAK BURCU ÖZELLİKLERİ

Genel Özellikleri: Yaz mevsiminin oturduğu, mevsim şartlarının sabitlendiği Aslan sürecinden sonra Güneş Başak burcuna geçer. Yaz mevsiminin son döngüsüdür, sonbahara hazırlıklar başlar. Bu nedenle değişken bir enerjidir. Kendiden hem yazın son dönemini, hem de bir sonraki mevsim olan sonbaharın özelliklerini barındırır.

Başak burcu toprak elementine aittir ve ve değişken burçlardandır.

Astrolojide –İkizler burcuyla birlikte- iletişimi, zekayı ve analitik düşünce yapısını anlatan Merkür gezegeninin yönetimindedir. Yalnız Başak burcundaki Merkür enerjisi İkizler enerjisi gibi yüzeysel değildir, detaylara çok önem verir. Enerjisini başka insanlara hizmet etmek için kullanır, dur durak bilmeden çalışır. Doğum haritamızda her şeyi düşünen, irdeleyen, analiz yapan, eleştirel tavırda olduğumuz yanımızdır. Günlük koşturmaca ve sorumluluklar içinde vücudun ve psikolojinin yıpranmasıdır.

Merkür gezegeni gene bu burcun 15.derecesinde yücelir.

Karakter Yapısı: Oldukça mükemmeliyetçidir, iletişimi ve kalemi güçlüdür. Kimsenin göremediği noktaları kavrar. Hayata çalışmak ve hizmet için geldiğini düşünür. Ama çoğu zaman detaylara çok fazla takıldığı için büyük resmi görmekte zorlanır, iş hayatında ilerleme zorluğu yaşar ve iyi bir yardımcı olur.

Etrafındaki her şey, kendi dahil herkes, mükemmel ve eksiksiz olsun ister, hataya tahammülü yoktur, çok fazla detaycıdır, analitik zekası ve analiz yeteneği gelişmiştir. Etik kuralları ve rutin hayatı, disiplini önemser, her şey kuralına uygun yapılsın ister. Bu nedenle çok fazla eleştiri, kuruntu ve vesvese yapabilir, bundan dolayı fiziksel ve zihinsel zorlanma yaşar, gündelik hayatın stresini çok fazla hisseder, hastalıklara açık olur. Sağlıklı yaşama, beden sağlığına ve beslenme disiplinine önem verir, aynı zamanda şifacıdır. Simetri yeteneği gelişmiştir.

İlişkilere Bakış Açısı: Merkür yönetiminde olduğu için ilişkisinde partneriyle olan iletişimi ve fikir birliği önemlidir. Kendini geliştirmeyen, okumayan, araştırmayan, yüzeysel bilgi sahibi kişilerle birlikte olması zordur. Partneri çalışmasa bile evin içinde düzen ve rutin devamlılığı sağlayabilecek, hijyen biri olmalıdır. İlişkide koyduğu kuralların uygulanmasında ve süre giden sistemde aksama olduğu takdirde partnerini kolayca eleştirebilir. Hayatın içinde her konuda olduğu gibi, ilişkilerde de her şeyin her zaman mükemmel olmayacağını, insanların hata yapma lüksü olduğunu da kavramalı, kendisini bu yönde geliştirmelidir.

Mesleki Özellikleri: Yazarlarda, gazetecilerde, muhasebecilerde, rakamlara bağlı çalışan kişilerde, eleştirmenlerde, iletişimcilerde, öğretmenlerde ve iş hayatındaki yardımcı konumdaki bireylerde Başak burcunda gezegen yerleşimi görülür.

Vücutta Yönettiği Alanlar: Sağlık açısından tekrar eden kronik hastalıklar, bağırsaklar, mesleki hastalıklar, yıpranmalar, gerilim ve tedirginlik duygusu, panik atak ve rutine binen alışkanlıklar Başak burcu ile ilgilidir.

Koç Burcu Özellikleri

KOÇ BURCU

Boğa Burcu Özellikleri

BOĞA BURCU

İkizler Burcu Özellikleri

İKİZLER BURCU

Yengeç Burcu Özellikleri

YENGEÇ BURCU

Aslan Burcu Özellikleri

ASLAN BURCU

Başak Burcu Özellikleri

BAŞAK BURCU

Terazi Burcu Özellikleri

TERAZİ BURCU

Akrep Burcu Özellikleri

AKREP BURCU

Yay Burcu Özellikleri

YAY BURCU

Oğlak Burcu Özellikleri

OĞLAK BURCU

Kova Burcu Özellikleri

KOVA BURCU

Balık Burcu Özellikleri

BALIK BURCU